Zielony jęczmień

Zielony jęczmień

Zielony jęczmień w tabletkach, czy warto?

Zielony jęczmień jest coraz popularniejszym suplementem diety. Stosują go przede wszystkim osoby, które chcą zrucić kilka kilogramów, jednak z powodzeniem może być on używany również przez osoby dbające o zdrowy tryb życia, żyjące w stresie czy mające zbyt mało energii.

Łykaj na zdrowie

Młody zielony jęczmień dostępny jest zwykle w formie proszku oraz w postaci tabletek. Druga jego postać jest jednak popularniejsza, gdyż smak proszku nie należy do najprzyjemniejszych. Warto więc postawić na regularne zażywanie tabletek z tym specyfikiem. W tego rodzaju suplementach można znaleźć liczne witaminy i minerały, które zapewnią nam witalność każdego dnia.

Młody jęczmień zawiera duże ilości witaminy C oraz beta-karotenu. Ponadto jest on bogaty w błonnik pokarmowy i aminokwasy, których nie potrafi wyprodukować nasz organizm. Zawiera on też witaminy z grupy B, antyoksydanty, żelazo, magnez, cynk oraz wapń. W łodygach młodej rośliny znajdują się też naturalne hormony oraz chlorofil w dużej dawce.

Jakie właściwości wykazuje młody jęczmień?

Łykanie tabletek wyprodukowanych na bazie zielonego jęczmienia zaleca się przede wszystkim tym osobom, które cierpią z powodu owrzodzeń, trądziku, bólu żołądka i stawów czy powtarzających się stanów zapalnych.

W młodym jęczmieniu znajdują się bowiem liczne substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwnowotworowym i przeciwwirusowym. Może on być również stosowany jako środek do płukania gardła i do odświeżania oddechu. Zaleca się jego przyjmowanie także w przypadku zakwaszenia organizmu. Może on posłużyć także w sytuacji, gdy cierpimy z powodu nieprawidłowej pracy układu pokarmowego lub gdy zależy nam na zmniejszeniu ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm.

Tabletki z zielonego jęczmienia a odchudzanie

Wiele osób wspomina też o wpływie zielonego jęczmienia na odchudzanie. Suplement ten sprawia, że uczucie sytości odczuwane jest dłużej, a także reguluje poziom cukru we krwi, zmniejszając ryzyko wystąpienia napadów głodu. Ponadto suplement ten pozwala obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, co ma bardzo duże znaczenie dla osób bardzo otyłych, które muszą zrzucić zbędne kilogramy z powodu złego stanu zdrowia.

Co ważne, nie ma żadnych powszechnie znanych przeciwwskazań zdrowotnych do przyjmowania młodego zielonego jęczmienia. Środek ten może być stosowany przez wszystkie osoby dorosłe bez względu na wiek i ogólny stan zdrowia, gdyż jest preparatem pochodzenia naturalnego. Więcej informacji o zdrowym odżywianiu z użyciem młodego jęczmienia, można znaleźć na różnego rodzaju blogach eksperckich w sieci.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


error: Treść chroniona!