Tabletki na potencję bez recepty: ranking suplementów i środków naturalnych 2019

Tabletki na potencję bez recepty: ranking suplementów i środków naturalnych 2019

Dzisiejsza publikacja jest prawdziwym kompendium wiedzy zarówno o przyczynach problemów z potencją i erekcją, jak i rankingiem najlepszych naszym zdaniem suplementów diety wspierających męskie libido, jakie dostępne są na rynku w 2019 roku. Z uwagi na duża objętość, niecierpliwych zachęcamy do bezpośredniego przejścia do rankingu tabletek i preparatów (klik), a Panów, którzy chcą kompleksowo poznać zagadnienie, do kolejnego punktu.

Zaburzenia “stare” jak świat

Ludzkość zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym z potencją od zarania swego istnienia. Rzecz jasna wiele schorzeń, zaburzeń zaistniałych wewnątrz ludzkiego organizmu pojawiało się w czasie różnych epok, częstokroć się nasilało, a niekiedy zanikało. To, że owe różnorakie stany patologiczne uaktywniały się, a potem w skali światowej ulegały ograniczeniu, niemalże całkowitej redukcji, zależało od wielu – niekiedy wchodzących w interakcję – czynników.

Wśród kilku najważniejszych elementów należy wymienić:

 • stopień rozwoju cywilizacyjnego ludzkości,
 • wiedzę medyczną danej epoki,
 • umiejętności i świadomość zachowania higieny ciała,
 • jak i życia osobistego w ogóle.

Niemniej jednak, jak dowodzą źródła historyczne i medyczne wyniki badań epok dawno minionych, ludzkość borykała się z niektórymi kwestiami zdrowotnymi w dłuższej perspektywie czasu. Do takich z pewnością należą problemy z potencją, czy wręcz nazwijmy rzecz po imieniu – zaburzenia erekcji.

Męskie libido a uwarunkowania kulturowe

libido

Od kiedy świat medycyny, ale także i przedstawiciele nauk społecznych: psychologowie i socjologowie zaczęli od lat pięćdziesiątych XX wieku dostrzegać kulturowe uwarunkowania niektórych schorzeń, odkryto, iż poziom libido (czyli w skrócie, stopień popędu seksualnego), a właściwie jego wahania i spadek wraz z wiekiem, to nie tylko problem pań i swoiście kobiecej menopauzy, ale w równym stopniu może dotknąć także mężczyzn.

Nie bez przyczyny wspomnieliśmy tu o uwarunkowaniach kulturowych, bowiem właśnie w przypadku panów, kultura, którą tyle stuleci budowaliśmy ma na ich gotowość do współżycia tak ogromny wpływ, że można wręcz powiedzieć, że niekiedy jest to nacisk silnie stresujący czy nawet opresyjny.

Tak, bez zbędnego i żenującego użalania się nad sobą, można powiedzieć, że męska część populacji ma w tym względzie „trochę” gorszą pozycję, bowiem to kultura społeczna wymaga od nas byśmy zawsze byli gotowi na stosunek, a jak to – może niezbyt subtelnie, ale za to jakże dosadnie – pisał pewien poeta, „najgorsze z upokorzeń, gdy nawala korzeń”.

stosunek

Oczywiście żyjemy w początkowym okresie XXI wieku i to, co jeszcze nawet w latach osiemdziesiątych uchodziło za powód do wstydu i było skrzętnie ukrywane, dziś dzięki przeogromnym przemianom społecznym, może być swobodnie dyskutowanym tematem, czy to w mediach popularnych, czy nawet w gronie najbliższych znajomych (częściej w wąskim, męskim kręgu, ze względów oczywistych) i nie jest powodem do całkowitego załamania czy rzutującej na resztę życia depresji.

Nie musi także problem z potencją, bo o nim mowa, być przyczynkiem do całkowitego odrzucenia życia erotycznego i zamknięcia się w wyimaginowanym świecie sztucznie pobudzanej pornografii. Traktujmy bowiem obniżenie potencji, a zwłaszcza niedomagania związane z erekcją jako problem właśnie, czyli kwestię, którą za pomocą suplementów diety (m. in. takich jak zioła na sprawność seksualną czy odpowiednio skompleksowane tabletki na popęd seksualny dla mężczyzn) możemy wyeliminować lub choćby znacznie zniwelować najbardziej przykre, bo widoczne skutki uboczne. Obecnie już nawet popularne lifestylowe’owe portale dla mężczyzn opisują tabletki i leki na potencję w rankingach. Robią to przejrzyście i bez tzw. „tabu”. Bo powodów do wstydu nie ma, najzwyczajniej w świecie jest to traktowane jako problem do rozwiązania.

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją

problemy z erekcją Zanim jednak przejdziemy do szczegółowych odpowiedzi na pytania typu: „jakie są najlepsze tabletki na potencje” lub „czy i które są najlepsze zioła na potencję dla mężczyzn” – zatrzymajmy się pokrótce nad przyczynami i charakterem samego zjawiska problemów z potencją i erekcją.

Jak już zaznaczyliśmy powyżej, sprawa nie jest już powodem do wstydu ani przyczynkiem do głupich, infantylnych wręcz żartów, natomiast nadal jest (i w kolejnym stuleciu będzie coraz większym) dylematem w wymiarze społecznym.

Jak bowiem raportują niektóre źródła, już nawet co dziesiąty mężczyzna przed trzydziestym rokiem życia w krajach najwyżej rozwiniętych ma już problemy z erekcją, a co drugi (!) odnotowuje problemy z potencją w populacji mężczyzn „po czterdziestce” i starszych. Seksuolodzy dodają tu, że z prawdziwym problemem mamy do czynienia, gdy w 75% próbach podejścia do współżycia wysiłki mężczyzny kończą się na niepowodzeniu.

Powodów tego zastanawiającego stanu rzeczy jest kilka:

 • Postęp cywilizacyjny i brak ruchu
 • Przede wszystkim w ogromnej mierze winny tu jest  postęp cywilizacyjny .Jakkolwiek trudno tu nie zgodzić się z tezą, iż raczej nie ma od niego odwrotu i w przeważającej masie zdobycze cywilizacyjne są dla nas korzystne, to niestety zdarzają się i takie, które źle wpływają na nasze zdrowie. Nasi przodkowie ciężko pracowali czy to uprawiając rolę, czy to w manufakturach, a potem w fabrykach, i o ile nie był to wysiłek ponad miarę, można powiedzieć, że w pewnym stopniu ruch ten zastępował sport.

  Dziś nawet praca fizyczna jest w ogromnej większości zautomatyzowana, o pracy w biurach nie wspominając, bo to przecież klasyczny przykład „siedzącego trybu aktywności zawodowej”.Reasumując, brak ruchu negatywnie wpływa na nasz układ krwionośny, zaburza gospodarkę cholesterolową, co w efekcie doprowadza do zmian miażdżycowych, a tez kolei powodują słabe natlenienie i ukrwienie naczyń krwionośnych penisa. I problem z potencją gotowy.

 • “Leniwy” czas wolny
 • Na podobieństwo pracy zawodowej zaczynamy spędzać czas wolny, którego paradoksalnie mamy więcej niźli kiedykolwiek, niż nasi rówieśnicy np. pięćdziesiąt lat temu, a  rozleniwieni przez łatwo konsumowalną rozrywkę, nie potrafimy go „zdrowo” wykorzystać .

  Zahipnotyzowani przez wszechobecne media spędzamy czas nieruchomo, już teraz nie wyłącznie przed telewizorami, ale też przed innymi urządzeniami, zarzucając nie tylko sporty, ale i zwykłą codzienną aktywność. Zauważmy, że włączając odpowiednie przyciski pozbywamy się niegdyś ciążącego na nas wysiłku. Kiedyś wkładaliśmy więcej energii i ruchu w tak zwykłe czynności jak pranie, odkurzanie czy koszenie trawnika. Teraz robią to za nas odpowiednio zaprogramowane maszyny. A skutek dla naszego zdrowia jest taki sam jak w przypadku pracy korporacyjnej.

 • Alkohol, papierosy i inne używki
 • papierosy i alkohol a potencja
  To, co kiedyś uznawane było za  używki , a więc środki konsumowane okazjonalnie, a ich zgubny wpływ w dużej mierze był niwelowany przez ciągły ruch, teraz tłoczone jest do naszych organizmów permanentnie i bez jakiegokolwiek umiaru. Mowa tu nie tylko o używkach najbardziej wyniszczających jak twarde narkotyki, ale także o tych, które w swoisty sposób „usankcjonowaliśmy” i zalegalizowaliśmy w naszej zachodniej kulturze.

  Alkohol i tytoń mają obok niewątpliwych możliwości sporadycznego uatrakcyjniania naszego smutnego życia tę niestety negatywną właściwość, że osłabiają (wraz z wiekiem i długotrwałą konsumpcja czynią to trwale) połączenia nerwowe odpowiedzialne za przesyłanie informacji neurologicznych z mózgu do penisa, tym samym dodając cegiełkę do problemów z erekcją.Poza tym tytoń i alkohol sprzyjają zachorowalności na cukrzycę, która na libido męskie również wpływa.

 • Cukier
 • I tutaj dochodzimy do kolejnego „zabójcy” naszej sprawności seksualnej jakim jest cukier. Ten zaliczany do kilku „białych zabójców” z impetem wdarł się do naszej codziennej diety, a koncerny spożywcze bardzo szybko odkryły, że dzięki bardzo silnym właściwościom uzależniającym konsumenci żądają coraz więcej i bardziej cukru, nie tylko w słodyczach, gdzie intuicyjnie moglibyśmy spodziewać się, że będzie to jego “naturalne” miejsce.

  Teraz niemal wszystko, od napojów (gazowanych i słodzonych, a jakże), poprzez płatki śniadaniowe (te zwykłe, wymyślone jeszcze w dziewiętnastym w wieku w Ameryce, bez cukru, już dawno zostały wyparte na margines), aż do jogurtów (czasem mają więcej węglowodanów niż paczka ciastek) i piwa (kiedyś, klasyczny lager, a zwłaszcza pilzner były napojami o wyraźnej goryczce, teraz są nieodróżnialnym słodkim ulepkiem), dosłownie wszystko ma dużą porcję cukru w swym składzie.

  Wyniszczające właściwości cukru już dawno udowodniono, wspomnimy więc tylko, iż przyczynia się on do ogólnego postarzenia komórek organizmu, zaistnienia nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy. A te schorzenia z kolei w prostej linii przekładają się na męską kondycję seksualną.

 • Fizjologia i psychika
 • Wśród czynników, które wpłyną na męską dysfunkcję seksualną znajdziemy też fizjologiczne oraz psychologiczne przyczyny naturalne takie jak:
  nieprawidłowa budowa ciał jamistych prącia, niektóre zaburzenia hormonalne czy blokady psychologiczne.

  W tej grupie znajdzie się też sporo przyczyn problemów z potencją, które gdybyśmy uprościli, znajdują swoje źródło „w głowie” mężczyzny.

  Może to być strach przed współżyciem, także długotrwały stres w pracy lub trauma w życiu osobistym, jak również zbyt niska samoocena czy poczucie wartości własnej osoby. Nie zapominajmy, że różnorakie typy depresji, fobii czy stanów lękowych (to także zmory naszych postnowoczesnych, cierpiących na problemy z erekcja społeczności) także wpływają na obniżenie popędu seksualnego u mężczyzn, co częstokroć może prowadzić do problemów ze wzwodem.

Problemy z potencją a suplementy na erekcję

problemy z potencją i suplementy na erekcję

Wiele powyższych przyczyn i przypadków zostało opisanych nie bez powodu, ponieważ wiele z nich niekoniecznie kwalifikuje się do długotrwałej i uciążliwej terapii farmakologicznej z permanentną i cykliczną opieką lekarza specjalisty. Owszem, dobrze jest przełamać psychologiczny opór i do takowego fachowca się udać, aczkolwiek wielu mężczyzn obawia się przyjmowania typowych leków na potencję chociażby z uwagi na potencjalne skutki uboczne, lub stosunkowo niewielką skalę problemu.

Wielu Panów decyduje się sięgnąć po suplementy, chociażby z uwagi na to, że są zazwyczaj tańsze od leków, łatwiej dostępne (bo bez recepty), najczęściej są produkowane na bazie składników naturalnych, dzięki czemu postrzegane są jako bezpieczne rozwiązanie na potencję.

O efektach suplementów poprawiających stan paznokci czy włosów już się przekonaliśmy; czas wiec, by sięgnąć po najlepsze tabletki na potencję lub zioła na erekcje. Na rynku dostępnych jest sporo takich substancji, przypatrzmy się więc niektórym z nich i pokuśmy się, by stworzyć swoisty ranking środków na potencję.

tabletki na potencję

Co bardzo ważne, wiele z tych suplementów wzbogacona jest o kompleksowe zestawy witamin lub pierwiastków niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu, dzięki czemu  nie tylko wspomagają sprawność seksualną mężczyzny, ale uzupełniają niedobory witamin, co przełożyć się może także na poprawę ogólnego samopoczucia oraz wzrost energii w życiu codziennym .

Tak więc zanim z przerażeniem zaczniemy czytać w internecie o zastrzykach aplikowanych bezpośrednio do ciał jamistych penisa lub o bypassach, czyli przeszczepianiu zdrowych żył z uda do prącia, zastanówmy się nad mniej inwazyjnymi i bezbolesnymi metodami zniwelowania omawianego problemu.

Poniżej przedstawiamy nasz ranking suplementów na potencję:

Środki na erekcję: ranking tabletek i preparatów na potencję (2019)

ranking

Suplement
Sprawdzone miejsce zakupu
1. Eron Plus
ZOBACZ
2. Potency Therapy
ZOBACZ
3. Vigrax
ZOBACZ
4. Testolan
ZOBACZ
5. Member XXL
ZOBACZ

1. Nasz wybór: Eron Plus – kompleksowe rozwiązanie na potencję w tabletkach

Eron Plus na potencję
Na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazł się Eron Plus i to nie bez przyczyny.

To produkt w 100 proc. naturalny, zawiera bowiem m.in.:

 • ekstrakt z korzenia Maca,
 • ekstrakt z Buzdyganka Ziemnego,
 • wyciąg z korzenia Żeń-Szenia
 • i ekstrakt z Kozieradki Pospolitej.

To zioła, które nie tylko w dłuższej perspektywie czasowej wpływają na wzrost potencji, także doprowadzają do poprawy ogólnego samopoczucia. Odpowiedź na pytanie: „jakie zioła na potencje” mamy więc bezpośrednio przed naszym wzrokiem.

Kolejnym ważnym składnikiem kompleksowego suplementu Eron Plus jest L-arginina – aminokwas, który doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych, powodując lepszy przepływ krwi pomaga w ukrwieniu danego organu, co w efekcie wspiera wzwód.

Co warto podkreślić, tylko długotrwałe i systematyczne przyjmowanie suplementu Eron Plus przyniesie najlepsze efekty, byłoby więc naiwnością spodziewać się, że jedna kapsułka połknięta tuż przed stosunkiem wprowadzi natychmiastowe i efektowne zmiany w naszym życiu erotycznym.

UWAGA: W związku z coraz częściej pojawiającymi się podróbkami tego produktu warto pamiętać, że najbezpieczniejszym źródłem zakupu Eron Plus będzie oficjalny sklep producenta. Tylko tam otrzymamy oryginalny zestaw dwóch rodzajów tabletek: jedne do systematycznego zażywania codziennie, drugie na pół godziny przed zbliżeniem.

OFICJALNE MIEJSCE ZAKUPU ERON PLUS
 

2. Potency Therapy i zawarta w nim Catuaba

Drugie, szacowne miejsce w zestawieniu „środki na potencję ranking” zajmuje zbierający znakomite recenzje w internecie unikalny suplement diety Potency Therapy.

Preparat zawiera głównie ekstrakty pochodzenia roślinnego, takie jak: Buzdyganek Naziemny i Miłorząb Japoński. Ten ostatni składnik zresztą doskonale uzupełnia działanie L-argininy (która, jak już wiemy, rozszerza naczynia krwionośne i intensyfikuje transport tlenu), bowiem sprzyja rozluźnieniu mięśni gładkich.

Dodatkowo Potency Therapy zawiera w swym składzie cynk i selen, pomagające osiągnąć wyższy poziom hormonu testosteronu we krwi. Wśród ziół znajdujących się w składzie tego suplementu znajdziemy tez  bardzo silny i skuteczny afrodyzjak zwany Catuaba . Jest to ekstrakt otrzymywany z kory drzew naturalnie występujących na terenie Brazylii, a tak efektywnie działający, że dodawany jest tam do lekkiego wina lub nawet drinków.

ZOBACZ POTENCY THERAPY
 

3. Vigrax

kapsułki Vigrax
Ostatnie miejsce na podium zajmuje preparat o handlowej nazwie Vigrax. Mimo, że tak jak w przypadku Eron Plus również i ten suplement wymaga długotrwałego stosowania, to jak wykazują badania działa on z niezwykłą skutecznością, bo aż na 96 proc. zażywających go mężczyzn (takie informacje znajdziemy na oficjalnej stronie dystrybutora).

To naturalny suplement, który poprawia krążenie krwi całego organizmu dzięki  zestawowi ziół oraz niezawodnej L-argininie . Produkt uznawany jest bezpieczny w codziennym dawkowaniu i polecany jest nawet tym, widocznych problemów z erekcja jeszcze nie wykazują. Działa wtedy jak uzupełniający suplement diety.

Co ciekawe, jak przeczytamy na stronie dystrybutora, w trakcie codziennego zażywania można pozwolić sobie (oczywiście nie jednocześnie) na chwilę słabości, czyli na dopuszczalne dawki alkoholu, gdyż zgodnie z informacjami zawartymi na Vigrax.pl, produkt nie wchodzi w reakcję z tą używką. Jako jeden z niewielu prozdrowotnych suplementów diety znajdowanych na rynku i mających pomóc w uporaniu się z kwestią męskiej potencji, zawiera w swym składzie ekstrakt z guarany, która wnosi do zestawu dodatkowy efekt pobudzenia, tak przecież pożądany w trakcie współżycia.

ZOBACZ VIGRAX
 

4. Testolan jako wsparcie dla testosteronu i libido

preparat Testolan
Tę lokatę otrzymał specyfik szczególny – Testolan.

Oprócz zestawu wyciągów z ziół już wielokrotnie przebadanych i laboratoryjnie sprawdzonych:

 • Kozieradka,
 • Buzdyganek Naziemny,
 • korzeń Żeń-Szenia koreańskiego
 • i Korzenia Maca
 • producenci „napakowali” go także:

 • magnezem,
 • witaminą E,
 • nasionami granatu,
 • kwasem D-asparaginowym.
 • Pozwoliło to stworzyć  suplement, który znakomicie uzupełnia się z preparatami białkowymi , stąd też chętnie powinni po niego sięgnąć ci, którzy uprawiając wszelakie sporty siłowe, będą dążyć do zwiększenia produkcji testosteronu.

  Tak więc otrzymujemy preparat, który nie tylko zwiększa męskie libido i chęć do współżycia, lecz dodaje przedtreningowej energii, intensyfikuje wytwarzanie testosteronu tak niezbędnego w nabieraniu masy mięśniowej.

  ZOBACZ TESTOLAN
   

  5. Member XXL – pobudza i powiększa

  Member XXL na penisa
  Nasz ranking tabletek na erekcje byłby mocno niepełny, gdyby nie znalazł w nim swego miejsca preparat Member XXL, który jest hitem sprzedażowym w niszy suplementów działających w kierunku powiększenia penisa, tak więc będą nim z pewnością zainteresowani potencjalni klienci, którzy uważają, iż mają zbyt małego penisa.

  Spokojnie możemy zakończyć ranking tabletek na potencję w tym momencie, ponieważ omawiany suplement zawiera składniki, dzięki którym  zwiększa się ukrwienie członka, a tym samym następuje jego wizualne powiększenie .

  Obok L-arganiny w Member XXL odnajdziemy wyciągi z Palmy Sabałowej, Kozieradki, niezawodnego Buzdyganka Naziemnego, ale także ekstrakty z Cytryńca Chińskiego, Szafranu, Czarnego Pieprzu i Żeń-Szenia Koreańskiego. Oczywiście tak jak w przypadku każdego dobrego suplementu ziołowego, najlepszych efektów należy się spodziewać przy systematycznym zażywaniu.

  ZOBACZ MEMBER XXL
   


error: Treść chroniona!