Cynk w tabletkach

Cynk w tabletkach

Cynk to jeden z ważniejszych pierwiastków naszego organizmu. Odpowiednia jego ilość pomaga w zdrowszym wyglądzie skóry, lepszej przemianie materii i poprawie odporności.

Objawy niedoboru cynku

Większa podatność na choroby, może być skutkiem za małej ilości omawianego mikroelementu. Do innych symptomów braku cynku w organizmie zalicza się wypadanie włosów, brak apetytu (który za późno rozpoznany może nawet prowadzić do anoreksji!), zaburzenia ruchowe czy powolne gojenie się ran. Niedobór cynku może powodować problemy z poziomem testosteronu w organizmie i negatywnie działać na płodność.

Dieta bogata w cynk

Nie interesuje Cię cynk w tabletkach, natomiast odpowiednie odżywianie? To dobry wybór, w takiej sytuacji warto wzbogacić codziennie posiłki o nasiona dyni, czosnek, fasolę, jajka a nawet… czekoladę (jednak tylko gorzką).

Suplementy z cynkiem

Zmiana diety nie każdemu przychodzi łatwo, i nie każdy przepada za wspomnianymi produktami, a niektórzy z nas, z różnych powodów nie mogą naturalnie wzbogacić swojego organizmu o ten kluczowy dla zdrowia mikroelement, w takim wypadku warto sięgnąć po cynk w tabletkach. Tabletki z cynkiem nie są drogie, a podobnie jak dieta, mogą nas uchronić od nieprzyjemnych skutków niedoboru.

Pamiętaj o odpowiednim dozowaniu cynku, brak rozwagi w przyjmowanych dawkach może prowadzić do nudności, wymiotów, bólów głowy, bólów w okolicy brzucha a nawet poważnie uszkodzić Twój organizm!

Dowiedz się także, czy cynk pomoże na trądzik


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


error: Treść chroniona!